Nalewka bursztynowa

Nalewka bursztynowa

Dlaczego warto przygotować nalewkę bursztynową

Bursztyn - pomaga utrzymać dobre zdrowie i samopoczucie

Bursztyn - pomaga utrzymać dobre zdrowie i samopoczucie

Bursztyn jest zastygłą żywicą drzew iglastych sprzed 40 milionów lat, inaczej nazywany amber, jantar czy elektron. Nazwa bursztyn pochodzi od niemieckiego słowa Bernstein czyli kamień który się pali. Tworzy nieregularne bryłki wielkości od kilku milimetrów do nawet kilku kilogramów. Największa bryła bursztynu znaleziona w Bałtyku waży 9,75kg.

Bursztyn od najdawniejszych czasów po dziś dzień, używany jest jako kamień ozdobny i leczniczy.  Od wieków doceniane są jego właściwości lecznicze, nawet dziś nadal używany jest w medycynie naturalnej.  Przy bólach głowy, stawów czy mięśni oraz bólach migrenowych bursztyn wszywa się w różnego rodzaju opaski które są zakładane na obolałe miejsca. Rozgrzany bursztyn można przykładać na zmienione chorobowo miejsca.

Bursztyn bałtycki zawiera spore ilości kwasu bursztynowego który stymuluje pracę nerek, jelit, układu nerwowego oraz ma właściwości przeciwzapalne.

Te wszystkie właściwości spowodowały, że bursztyn zaczął być stosowany do przygotowywania nalewów zdrowotnych.

20-25g bursztynu w drobnych kawałkach

100ml spirytusu 95%

Aby przygotować nalewkę bursztynową należy kupić kawałki bursztynu w miejscu w którym nie zostaniemy oszukani. Kamyczki wsypujemy do buteleczki i zalewamy spirytusem. Odstawiamy w ciepłe miejsce na 10-14 dni, codziennie mieszając. Po tym czasie nalewka jest gotowa.

Uwaga! Nalewki bursztynowej nie pijemy kieliszkami.

Nalewką możemy smarować obolałe miejsca. Możemy także stosować pijąc po 2-3 krople dziennie, dodając je do herbaty lub do szklanki z wodą.

W celu wzmocnienia organizmu zalecane jest dawkowanie nalewki bursztynowej wedle jednego z wielu schematów podawania. Można stosować następująco:

1 dzień – 3 krople

2 dzień – 4 krople

3 dzień – 5 kropli

4 dzień – 5 kropli

5 dzień – 4 krople

6 dzień – 3 krople

7 dzień – 3 krople

8 dzień – 4 krople

i tak dalej, dodając lub odejmując po kropli. Cykl taki powinien trwać 20 dni i może być powtórzony po upływie 10 dni po zakończeniu cyklu.

Dla poprawy i regulacji krwiobiegu i ciśnienia krwi, pić po 3-5 kropli nalewki na ½ szklanki chłodnej wody codziennie na czczo.

Schematów i sposobów stosowania nalewki bursztynowej jest bardzo wiele. Każdy powinien dopasować używanie tej nalewki do własnych potrzeb.

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • zdrowotne nalewki

Jedna myśl nt. „Nalewka bursztynowa

  1. Pingback: Nalewka ojca Klimuszki | Enolmatic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *