Nalewki które leczą – Artur Bielowski

Nalewki które leczą – Artur Bielowski

Wydanie 2008r.

Nalewki które leczą

Nalewki które leczą

133 strony

Format 150x210mm

Oprawa twarda

Człowiek od zawsze stosował rośliny dziko rosnące na polach, łąkach i w lasach do celów leczniczych. Rośliny łączone były z alkoholem tworząc zdrowotne nalewy lecznicze. Receptury od lat były modyfikowane i przekazywane następnym pokoleniom.

Obecnie obserwujemy powrót do korzeni, powrót do ziołolecznictwa. Coraz częściej obserwuje się duże zainteresowanie leczniczymi  napojami alkoholowymi, na czele których królują nalewki.

W książce znajdziemy łącznie 110 przepisów na nalewki, wina, likiery i inne trunki lecznicze, których receptura oparta jest na ziołach i korzeniach, przyprawach, kwiatach, owocach z dodatkiem alkoholu i w wielu przypadkach miodu.

Każdy przepis w książce zawiera dokładny skład produktów, sposób przygotowania napoju, okres dojrzewania oraz walory zdrowotne. W dalszej części opisana jest podstawowa roślina użyta do danej nalewki : pochodzenie, wygląd a przede wszystkim jakie substancje zawierają np. olejki, witaminy, sole mineralne itp.

Przepisy podzielone są na działy:

nalewki – prócz tradycyjnych nalewek znajdziemy wiele ciekawych przepisów jak: nalewka tabasco, czarnuszkowa z pieprzem, cząbrowo-miodowa, marzymiętowo-anyżkowa.

wina – należy tu wspomnieć, że nie są to przepisy na wina do fermentacji, lecz przepisy na zdrowotne napoje alkoholowe na bazie gotowego wina domowego, znajdziemy tu przepisy na wino cebulowe, aloesowo-miodowe, na liściach rzeżuchy i wiele innych przepisów.

Likiery – wiele przepisów na lecznicze likiery jak: fiołkowy, borówkowy, waniliowy z lukrecją etc…

inne napoje alkoholowe – np.: Duński schnapps, Jałowcówka, jarzębiak etc..

Każdy znajdzie coś ciekawego i zaskakującego dla siebie.

Warto sprawdzić pozostałe nasze książki o wyrobie nalewek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *