Pijemy Nalewkę Bursztynową

Jak pić nalewkę bursztynową

Nalewka bursztynowa to wyzwanie dla bardzo dużej grupy osób. Nie chodzi oczywiście o samo jej przygotowanie, które jest banalnie proste, ale o jej spożywanie. Pierwszą rzeczą, którą trzeba wiedzieć jeszcze przed zabraniem się za jej wytwarzanie jest fakt, że na pewno nie będziemy sobie jej popijać na takiej samej zasadzie, jak to ma miejsce w przypadku nalewek owocowych czy przygotowywanych z jarzyn Chociaż te ostatnie też zazwyczaj są bardziej użytkowe niż spożywcze w sensie bezpośrednim. Największą przeszkodą degustacji nie będzie sam smak, który przez wielbicieli jest określany jako bardzo przyjemny, jak na te warunki oczywiście. Tymi powoli już mitycznymi warunkami jest stężenie czystego alkoholu etylowego przekraczające poziom dziewięćdziesięciu procent chociaż jesteśmy Polakami, nasze gardła mogą tego nie wytrzymać. Języki zresztą też. Jeśli już jednak jesteśmy na to przygotowani, możemy zabrać sięga picie.

Osoby posiadające największą tolerancję na alkohol mogą spokojnie pić

Bursztyn na nalewkę bursztynową

Bursztyn na nalewkę bursztynową

jeden kieliszek (około pięćdziesięciu mililitrów) trunku raz na dwa dni. Jest to dawka maksymalna, której nie powinno się pić dłużej, niż przez tydzień bez zrobienia sobie potem kilkudniowej przerwy. Olej wydzielany przez bursztyn jest substancją całkowicie obcą dla naszego organizmu, która w inny sposób mogłaby się do niego dostać chyba tylko poprzez jedzenie gałęzi iglaków. Jego część odkłada się w tkankach średnioterminowo, co oczywiście nie wiąże się z żadnymi większymi zagrożeniami i już po kilku dniach nie ma śladu po tej substancji, ale za duże dawki mogłyby nam ciążyć. Wspomniany kieliszek należy naturalnie mieszać z herbatą lub innymi napojami tego typu. Picie bezpośrednie nie jest zabronione, tym niemniej jest niewskazane.

Najczęściej spotykanym sposobem, w jaki ta nalewka zdrowotna jest przyjmowana, jest jej zakraplanie. Zaprawka do alkoholu rzadko jest wykorzystywana w ten sposób, ale ta akurat nadaje się idealnie. Procedura nie jest specjalnie skomplikowana, ale trzeba ją prowadzić w sposób kontrolowany. Można ją przynajmniej łączyć z dowolnymi innymi medykamentami i nie powinno to powodować żadnych problemów. Zaczynamy od jednej kropli specyfiku dziennie. Dawkę tą zwiększamy o kolejna  kroplę każdego dnia tak, by po tygodniu było ich siedem, a po dziesięciu dniach dziesięć. Od dnia jedenastego zaczynamy zmniejszanie dawki do poziomu jednej kropli postępując dokładnie tak samo, jak w czasie jej zwiększania. Kiedy dojdziemy do dawki minimalnej, musi nastąpić okres przerwy. Trwa on kolejnych dziesięć dni. W ten sposób cały cykl podawania nalewki bursztynowej trwa miesiąc. Jest to metoda na pewno nie jedyna, ale najbezpieczniejsza. Niektóre osoby nie najlepiej znoszą działanie bursztynu i potrafią się uskarżać na bóle brzucha. Do tego dochodzi oczywiście jeszcze skrajnie wysokie stężenie alkoholu. Dzieci także mogą przyjmować ten specyfik, ale dla nich dawkowanie powinno być o połowę mniejsze. Dzieci nie młodsze niż dwunastoletnie po dawce z pięciu kropel powinny zacząć jej zmniejszanie i po pięciu kolejnych dniach rozpocząć pięciodniową przerwę. Ogólnie nie zaleca się podawania nalewki bursztynowej osobom niepełnoletnim, ale w przypadku niektórych alergików, którzy mają tolerancję na tą substancję, na pewno to nie zaszkodzi.

Dawek nie powinniśmy raczej przekraczać. Ich zmniejszenie z kolei nie wpływa wyraźnie na stan naszego zdrowia. Jeśli zdarzy nam się zapomnieć o wzięciu naszych kropelek, po prostu przedłużmy cykl o jeden dzień. Jeśli przerwa trwała więcej niż trzy dni, cykl należy zatrzymać, wykonać przerwę związaną z usunięciem kwasu z organizmu i zacząć od nowa od jednej kropli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *