Mini prasy do owoców

Mini prasy do owoców

Czy warto zaopatrzyć się w mini prasę do nalewek

Często zadawane pytanie. Osobiście uważam że warto mieć mini praskę w domu, jeżeli co roku regularnie robimy nalewki.

Robiąc nalewki owocowe, zawsze na końcu procesu, kiedy już zlewamy nalewkę z owoców, zostaje nam do odciśnięcia „pulpa” owocowa. Ten miąższ owocowy zawiera zazwyczaj sporo alkoholu i dużo aromatów naszej nalewki i nie jest to łatwo odcisnąć. W tym właśnie momencie przydają się mini praski do wyciskania soku.

 

Zestaw trzech pras

Zestaw trzech włoskich pras do owoców

 

Owoce nasączone naszą nalewką przekładamy do worka nylonowego lub do innego typu worka przeznaczonego do pras, całość umieszczamy w prasie i wyciskamy.

Jak wyciskać owoce w prasie do owoców

Po włożeniu owoców w „worku” do prasy, przystępujemy do pierwszego skręcenia prasy. Dociskamy tłok tak długo, aż zacznie lecieć nam sok lub nalewka. Jeżeli widzimy, że nalewka nam wycieka przestajemy skręcać. Jak nalewka przestaje lecieć – dokręcamy tłok znowu. Czynność powtarzamy aż do całkowitego odciśnięcia nalewki z „pulpy” owocowej.

Owoce powinny być wyciskane w worku, zapobiegnie to przedostawaniu się pestek i różnych innych drobnych części owoców do nalewki, jak również ułatwi nam mycie naszej praski.

Nie należy w mini praskach wyciskać twardych owoców świeżych jak jabłka czy gruszki – może to spowodować uszkodzenie praski. Twarde owoce możemy wyciskać po ich uprzednim przygotowaniu np.: po wstępnym przygotowaniu ich środkiem pektolitycznym. Natomiast „pulpę” po nalewce z owoców twardych po nalewce gruszkowej, nalewce jabłkowej czy innej, całkowicie bezpiecznie możemy odcisnąć w prasce.

Sam posiadam identyczną praskę do owoców jak na zdjęciu i jestem z niej bardzo zadowolony, bardzo ułatwia pracę. Oczywiście można wyciskać owoce np.: przez gazę, ale po co się męczyć. Praska odciśnie owoce dokładniej!

Ten artykuł znaleziono w wyszukiwarce Google m.in. poprzez poniższe frazy kluczowe:

  • zestaw do produkcji nalewek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *