Drożdże gorzelniane – jakie wybrać

Ranking drożdży gorzelniczych

Każdy z nas lubi wyrażać swoją opinię na pewne tematy, dlatego nie lubimy gdy ktoś zabiera nam taką możliwość. Dzięki naszej stronie www.drozdze-gorzelnicze.pl  wszyscy fani samodzielnego wytwarzania alkoholi będą mogli ocenić produkty, które ich zdaniem są najwyższej jakości i dają najlepsze rezultaty. Dzięki takim opiniom osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę ze swoim nowym hobby, będą miały okazję zorientować się w najlepszych produktach.

Samodzielną produkcję warto rozpocząć od zapoznania się z podstawową terminologią. Jeżeli chodzi o drożdże to są to grzyby jednokomórkowe, które przeprowadzają fermentację, w celu uzyskania alkoholu. Te, które są najbardziej popularne to drożdże gorzelnicze, winiarskie i piwowarskie, czyli ogólnie rzecz biorąc drożdże spożywcze.

Nie zawsze jednak można było wybierać wśród różnych rodzajów drożdży. Jeszcze do niedawna stosowano drożdże piekarnicze, które pozwalały na otrzymanie alkoholu o maksymalnej mocy do 14%. Są one jednak nieco niższej jakości niż znane dzisiaj produkty.

Drożdże gorzelniane

Drożdże cenione przez wielu Klientów w Europie

Na naszej stronie będziesz mógł również poznać ciekawostki związane z historią powstania amerykańskiej whisky, francuskimi destylatami oraz dowiesz się, w jaki sposób należy przygotować cukrówkę. Jeżeli chodzi o ostatnią kwestię to jest to produkt, który możemy wytworzyć poprzez zrobienie nastawu na bazie wody i cukru. Aby przygotować taką miksturę trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie drożdże. Powinniśmy omijać drożdże winiarskie, które nie są w stanie podołać zbyt dużej ilości cukru. Z tego względu musimy zakupić specjalne drożdże do cukrówek. Należą do nich prezentowane na naszej stronie SpiritFerm, Coobra oraz seria jaką są drożdże T3/T48. Taka saszetka zawiera przede wszystkim drożdże, ale również enzymy, mikroelementy oraz witaminy. Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na czasie czy możemy poczekać na wolną fermentację. Z tego względu przygotowane są specjalne wersje do standardowej fermentacji oraz szybkiej w 24 godziny. To u nas dowiesz się co jeszcze jest potrzebne do przygotowania cukrówki.

W zależności od tego, jaki alkohol chcemy destylować i ile czasu na to poświęcić, możemy wybierać między drożdżami gorzelniczymi różnych rodzajów. Aby uniknąć niechcianych produktów fermentacji oraz uzyskać produkt o wysokiej zawartości alkoholu, warto jest zdecydować się na dział drożdże gorzelniane typu pure. Dzięki nim unikniemy nieprzyjemnych zapachów i otrzymamy dokładnie taki produkt, jakiego oczekujemy. Na naszej stronie znajdziesz między innymi takie propozycje jak Coobra Pure, Alcotec Vodka Star oraz T Vodka Star. Sam zdecyduj, który z produktów wyróżnia się wysoką jakością oraz jest najlepszy do użytku domowego. Jeżeli natomiast chodzi o szybkie drożdże gorzelniane to charakteryzują się one bardzo szybką fermentacją. Wystarczy rozpuścić odpowiednią ilość cukru w wodzie i wsypać zawartość torebki. Do Państwa oceny zostały poddane takie produkty jak Cobra 24, SpiritFerm 24 i Alcotec 24. Każdy z nich może stać się świetnym rozwiązaniem w domowej produkcji alkoholu.

Do Państwa oceny zostały oddane również produkty takie jak chociażby węgiel aktywny. Służy on do destylowania preparatów, jednak można nim również filtrować wodę. Należy jedynie podążyć za instrukcją i oczyścić nasz trunek. Możemy tutaj wybierać spośród pozycji takich jak Coobra, Storms, Fantom, Lattkol czy BG 09. Wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom i który najchętniej poleciłbyś początkującym  hobbystom wytwarzania własnego alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *